Kostium kąpielowy damski - ewolucja czy rewolucja?
Nawet w czasach starożytnych ludzkie ciało uważano za szczyt doskonałości i naturalnego piękna. Przedstawiciele tamtych czasów aktywnie angażowali się w sport, więc pozory bikini można zobaczyć na starożytnych freskach i postumentach. Średniowiecze natomiast radykalnie zmieniło idee estetyczne i zasady moralne ludzi, a kostiumy kąpielowe musiały zostać zapomniane na wiele stuleci. Stroje kąpielowe otrzymały nowe życie już w XIX wieku, wtedy młode panie wykazywały chęć do pływania w miejscach publicznych. Pływanie w tym samym miejscu z mężczyznami było nieprzyzwoite dla wysoce moralnych pań, więc na plażach działały małe chatki dorożkowe. Samochody kempingowe były ciągnięte przez konie, a gdy kobieta przebierała się w kostium kąpielowy, natychmiast zabierano ją do wody. Strój kąpielowy składał się z luźnej tuniki, paska i pantalonów poniżej kolan.
W 1912 roku pływanie kobiet zostało włączone do programu igrzysk olimpijskich, ale kostiumy pozostały zamknięte. Australijska pływaczka Annette Kellerman dokonała rewolucji w tej dziedzinie mody, dziewczyna odcięła rękawy i nogawki swojego kostiumu kąpielowego. Zawodniczka została zdyskwalifikowana za taki trik, więc Annette musiała przyszyć brakujące części garderoby. Następnie sportowiec wypuścił własną linię strojów kąpielowych dla kobiet. Od lat 20. XX wieku ta część garderoby stała się bardziej otwarta. W 1922 roku Gabrielle Chanel włożyła rękę w ten modny obszar. Projektantka wypuściła kostium kąpielowy z otwartymi ramionami i krótką spódniczkę.
Prawdziwa legenda „mody pływackiej” był Jacques Heim. Couturier stworzył eleganckie szorty z wysokim stanem, odsłaniającym pasek na brzuchu. Mężczyzna najpierw zaproponował dwuczęściowy kostium kąpielowy i nazwał go „Atomem”, ponieważ ubrania składały się z małych kawałków materiału. W 1946 roku projektant Louis Reard wprowadził fashionistek do bikini, najbardziej prowokującego kostiumu kąpielowego tamtych czasów. Tył stworzył tak bezwstydny kostium, że modelki odmówiły noszenia go na podium. I dopiero w 1962 roku skąpe stroje kąpielowe zyskały prestiż wśród dziewcząt, bo w tym roku ukazał się kultowy „James Bond - 007”, w którym główny bohater wynurza się z morza w bikini.
Dobór odpowiedniego stylu kostiumu kąpielowego nie jest łatwy, ponieważ wszystko zależy od kobiecej figury:
-
Jeśli masz delikatne ramiona i szerokie biodra, to masz gruszkowatą sylwetkę. Kobiety o takich proporcjach powinny podkreślać dekolt i wizualnie poszerzać ramiona. Z pomocą przyjdzie gorset w stylu „halter”, który jest wiązany na szyi lub top ozdobiony falbankami. Zalecamy unikanie dołów z wiązaniami po bokach, bikini ze spódnicą oraz modeli z jasnymi nadrukami, ponieważ zwiększają one objętość bioder.
-
Kobiety z wąską talią oraz ramionami i biodrami o tej samej szerokości reprezentują typ klepsydry. Nadają się do strojów kąpielowych w stylu retro, czyli kąpielówek o wysokim kroju. Ponadto figurę ozdobi bikini z trójkątnymi miseczkami i dołem w kształcie litery V: ten fason optycznie wydłuży nogi.
-
Ramiona szersze niż biodra — jesteś „trójkątem”. Jednokolorowy strój kąpielowy zrównoważy taką sylwetkę. Figi z paskiem, spódnicą, dynamicznym nadrukiem i marszczeniami dodadzą objętości pośladkom, a staniki z kostkami podkreślą biust.
-
Dziewczyny o niewyrażonej talii, mniej więcej równej szerokości ramion i miednicy - właścicielki „prostokątnej”; rodzaj. Do takiej sylwetki nadają się oddzielne kostiumy kąpielowe połączone na brzuchu paskiem materiału: fason podkreśli gładkie krzywizny ciała.
Zwróć uwagę na proporcje swojego ciała i postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami.
< /span>
Stroje kąpielowe przeszły długą drogę w branży modowej. Ten detal garderoby udowodnił, że kobieta może być uwodzicielska i kobieca w każdym otoczeniu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz stroje kąpielowe na każdy gust, wystarczy kliknąć link: